جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰ 17 صفر 1443 Friday, 24 September , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 600 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 81×
روستائیان استان ۷۶% آمار جانباختگان کرونا را به خود اختصاص داده اند /حضوری شدن کلاسهای آموزشی در روستاهای استان/معمای عجیبِ مدیریت روزهای کرونایی
13 دسامبر 2020 - 23:50
شناسه : 2483
بازدید 2192
1
به گزارش افق سیستان، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در روز گذشته ضمن تشکر از همراهی مردم برای دست یابی به آمار کاهشی کرونا به درصد مبتلایان و جانباختگان کوئید 19 در استان نیز اشاره داشتند
ارسال توسط :
پ
پ

روستائیان استان ۷۶% آمار جانباختگان کرونا را به خود اختصاص داده اند /حضوری شدن کلاسهای آموزشی در روستاهای استان/معمای عجیبِ مدیریت روزهای کرونایی
به گزارش افق سیستان، احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در روز گذشته ضمن تشکر از همراهی مردم برای دست یابی به آمار کاهشی کرونا به درصد مبتلایان و جانباختگان کوئید ۱۹ در استان نیز اشاره داشتند.
موهبتی در این خصوص گفت:
روستائیان ۷۶% درصد آمار جانباختگان کرونا را به خود اختصاص داده اند و این در حالی است که ۸۵ درصد مبتلایان، ساکن شهرها و ۱۵ درصد ساکن روستاها هستند.
استاندار سیستان و بلوچستان دلیل این افزایش آمار فوتی های روستایی را تعلل در مراجعه به مراکز درمانی عنوان نمود.
حال با عنایت به این موضوع و اظهارات احمدعلی موهبتی انتظار می‌رفت که نسبت به افزایش محدودیت ها در مناطق روستائی دستوراتی ابلاغ و اقدامات عاجل به تصویب ستاد مبارزه با کرونای استان درآید.

کما اینکه میبایست تمامی مصوبات ستاد مبارزه با کرونا با نگاه به این آمار و تأمل در چنین مواردی نهایی گردد.
اما متاسفانه طی مصوبه ستاد مدیریت مبارزه با کرونای استان در مورخه ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ موضوع حضوری شدن کلاسها در مناطق روستایی به ارگانهای ذیربط ابلاغ شد.
گرچه در بندها اشاراتی به عدم حضور نیروهای غیربومی در شهرستانها شده است که متاسفانه همین مورد هم بعضاً در شهرستانها در اطلاعیه های صادره لحاظ نشده است. علی ایحال باتوجه به گفته های استاندار سیستان و بلوچستان و وضعیت حاکم برجوامع روستایی و آمار ارائه شده توسط وی، روستاهای استان سیستان و بلوچستان نیاز به اعمال محدودیت های بیشتری دارند.

امید است مسئولین خدوم استان که با همراهی مردم زحمات زیادی را در کاهش آمار مبتلایان کرونا ویروس در استان به منصه ظهور گذاشته اند با تأمل و تدبیر بیشتر در تصمیمات ابلاغ شده نسبت به تجدید نظر مصوبات اقدامات لازم و عاجل را امر به ابلاغ نمایند.
سردبیر پایگاه خبری تحلیلی افق سیستان
حامد معلم بندانی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.