شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ 26 ذو القعدة 1443 Saturday, 25 June , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 787 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 91×
جایگاه خبرنگاری، دکتر محمد تقی رخشانی
20 ژانویه 2021 - 14:42
شناسه : 2704
بازدید 684
4
از قدیم گفته اند که احترام امام زاده با متولی آن است . داستان پیش آمده میان استاندار سیستان و بلوچستان و مدیر کل صدا و سیما یک اتفاق جدید نیست و هر از گاهی توسط یکی از مسئولان رده ی بالاو پایین شاهد چنین اتفاقاتی هستیم .
ارسال توسط :
پ
پ

جایگاه خبرنگاری، دکتر محمد تقی رخشانی

از قدیم گفته اند که احترام امام زاده با متولی آن است . داستان پیش آمده میان استاندار سیستان و بلوچستان و مدیر کل صدا و سیما یک اتفاق جدید نیست و هر از گاهی توسط یکی از مسئولان رده ی بالاو پایین شاهد چنین اتفاقاتی هستیم .

واقع مطلب این است که در این ارتباط چند نکته قابل ذکر است . اول اینکه از آغاز دولت دوم آقای روحانی صدا و سیما سیاست نقد بی مهابای دولت را در دستور کار قرار داد و در این زمینه تا می تواند می تازد و با سرعت تمام همه ی معیارهای اطلاع رسانی و رسانه ی ملی بودن را هم رد کرد ه است . البته در این میان آقای کردستانی میانه را گرفته است به نحوی که نه سیخ بسوزد و نه کباب هم تلاش کرده سیاست سازمانی خود را اعمال کند و هم مقتضیات استان را رعایت نماید و اینکه مورد عتاب استاندار قرار بگیرد برای وی قابل تحمل نبوده است .

دوم اینکه اگر حتی بپذیریم که سخنان استاندار بی راه هم نباشد نمی توانیم از این نکته ی مهم بگذریم که در استفاده از واژه ها ، جناب استاندار سلیقه نشان نداده است . ضمن آنکه خبرنگاران استان به واقع هنوز به نقد عملکرد مسئولان ورود نکرده اند و تنها به گزارش برخی ضعف ها می پردازند که اگر وارد حوزه نقد شوند نه از تاک نشان ماند و نه از تاک نشان .

سوم شاید از همه جالب تر واکنش کسانی است که اساسا یادشان رفته است که باید چشم و زبان مردم باشند . گاه همراه مسئولان هستند تا حد ماله کشی و گاه به مقتضیاتی در مقابل مسئولان هستند تا حد چشم بستن بر عملکردها و خدمات واضح و آشکار اینکه سخنان استاندار ، محمود کردستانی صبور را هم به واکنش وا داشته برایم قابل فهم است اما برخی واکنش های دیگران را نمی فهمیم ، همین جا بگویم که خطابم همه ی خبرنگاران مسئولیت پذیر و پیگیر نیست بلکه عده ای خاص را می گویم که هم صنف های من آنها را می شناسند . اگر خبرنگاران جایگاه خود را بشناسند و حرمت خود و دیگر هم صنف های خود را رعایت بکنند مورد خطاب های توهین آمیز قرار نمی گیرند.

باتوجه به شخصیت و جایگاه اداری آقایان موهبتی و کردستانی داستان پیش آمده میان آنها حل و فصل خواهد شد امیدوارم که این مسئله کمکی به ارتقای جایگاه خبرنگاران در استان بنماید و خبرنگارن به خاطر داشته باشند که رسالت آنها اطلاع رسانی بر مبنای ، شفافّیت ، سندیّت ، صراحت ، صداقت و با حفظ حرمت همگان است .

سرمقاله روزنامه زاهدان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.