شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ 10 جماد أول 1444 Saturday, 3 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 830 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 92×
حسین علیمرادی که بود؟ موسس موسسه مردم نهاد دست یاری به دشتیاری که نامش ماندگار شد
25 ژانویه 2021 - 18:18
شناسه : 2720
بازدید 327
1
موسس موسسه مردم نهاد دست یاری به دشتیاری که نامش ماندگار شد.
ارسال توسط :
پ
پ

حسین علیمرادی در ۱۹ خرداد سال ۱۳۷۴ در تهران متولد شد.دوران کودکی را در تهران سپری کرد و دوران نوجوانی را به دلیل ادامه تحصیل پدر خود در انگلستان گذراند‌.
در سال ۱۳۹۲ در آزمون کنکور سراسری شرکت کرد و به عنوان دانشجوی رشته ی حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی پذیرفته شد‌.
در کنار تحصیل دغدغه های اجتماعی خود را دنبال میکرد‌‌. شرکت در انجمن های اسلامی، کانون های فرهنگی از جمله فعالیت های دانشجویی او بود‌. پیرو همین تفکر در سال ۱۳۹۳ به همراه جمعی از دانشجویان دغدغه مند، کانون فرهنگی خیریه دانشگاه علامه طباطبایی را با هدف فرهنگ سازی اعمال خیرخواهانه تاسیس کرد. یک سال به عنوان نایب دبیر و یک سال به عنوان دبیر کانون خیریه فعالیت داشت و طی مدت دبیری خود توانست عنوان کانون برتر دانشگاه و کانون خیریه برتر کشور را کسب کند‌.

در طی فعالیت های همین کانون از طریق دانشجوی بلوچی به نام ناصر بلوچ با منطقه دشتیاری آشنا شد. منطقه ای که از ابتدایی ترین امکانات آموزشی بی بهره بود‌. در ابتدا با ارسال کتاب های کمک آموزشی از طرف کانون خیریه، وضعیت تحصیلی دانش آموزان منطقه به طرز چشمگیری پیشرفت داشت. در پی این تحول حسین علیمرادی تصمیم به حضور در منطقه گرفت و بعد از اولین سفر که با هدف شناسایی منطقه انجام گرفته بود‌، بنیان اردوهای علمی فرهنگی را بنا نهاد.
طی ۶سفر دانشجویان مسلط به تدریس در منطقه حضور پیدا میکردند و به دانش اموزان در مقاطع مختلف آموزش میدادند.

همچنین این سفرها با ارسال کتاب و لوازم التحریر نیز همراه بود‌. حسین علیمرادی در آستانه ی فارغ التحصیلی و بعداز ۳ سال فعالیت آموزشی در منطقه به این نتیجه رسیده بود که برای توسعه پایدار دشتیاری و تداوم اثربخش فعالیت های آموزشی، نیاز به توسعه زیرساخت آموزشی بود که مهمترین آن ساخت مدارس استاندارد و فراهم کردن امکانات بنیادین تحصیل است.
بنابراین و برای ادامه ی جدی این امر در سال ۱۳۹۶ و در حالی که از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شد، به همراه دوستان خود که از ابتدا او را در این مسیر همراهی میکردند موسسه مردم نهاد “دست یاری به دشتیاری” را تاسیس کرد و مدیریت آن را بر عهده گرفت.
از تاریخ تاسیس موسسه تاکنون اقدامات قابل توجهی انجام گرفت که حاصل تلاش بی وقفه ی حسین و دوستانش بود.
حسین علیمرادی بیش از ۴۰۰ روز را در دشتیاری سپری و تمام اقدامات عمرانی و آموزشی را به صورت حضوری و مستمر پیگیری و کنترل میکرد. شخصیت و رفتار انسان دوستانه ی او که بدون جهت گیری های سیاسی، مذهبی و قومی بود برای اهالی منطقه قابل ارزش بود و همین امر اطمینان خاطر و علاقه ی وافر مردم دشتیاری را نسبت به او برانگیخته بود‌‌.

او در سال ۱۳۹۷ با بانوی گرانقدری که از همراهان اولیه و همیشگی او در مسیر نوع دوستی و خیرخواهی بود ازدواج کرد و ثمره ی این پیوند علاوه بر رشد و موفقیت بیش از پیش او در راه آبادسازی دشتیاری، پسری به نام امیرعلی بود که تنها ۶ ماه در آغوش پدر آرمید.

حسین علیمرادی طی ۵ سال فعالیت مستمر در منطقه ی دشتیاری توانست ۵ مدرسه را به طور کامل ساخته و تجهیز نماید. همچنین ۱۶ مدرسه در دست ساخت میباشد.
حسین علیمرادی در تاریخ ۸ آذر ۱۳۹۸، هنگامی که برای سرکشی به مدارس و آماده سازی مقدمات افتتاح ۴ مدرسه به منطقه دشتیاری سفر کرده بود، طی سانحه تصادف به دیدار معبود خود شتافت.
اکنون موسسه مردم نهاد دست یاری به دشتیاری که ثمره ی سال ها تلاش او بود توسط سایر اعضا و با انگیزه ای دوچندان به فعالیت خود در منطقه ادامه میدهد تا زمانی که آبادانی کامل آموزشی دشتیاری را با زنده نگهداشت یاد و خاطر شهید حسین علیمرادی نظاره گر باشند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.