پنج شنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۱ 4 ربيع أول 1444 Thursday, 29 September , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 828 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 92×
شهر زابل کلکسیونی از مشکلات شهری /گفتگو با غلامعلی بارانی نژاد
18 می 2021 - 5:27
شناسه : 3509
بازدید 939
8
با نزدیک شدن به موسم انتخابات ۱۴۰۰ به نظر می رسد فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی،اقوام و طوایف تحت‌الشعاع انتخابات ریاست‌جمهوری است و متاسفانه توجه کمتری به تدوین برنامه برای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا شده است.
ارسال توسط :
پ
پ

با نزدیک شدن به موسم انتخابات ۱۴۰۰ به نظر می رسد فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی،اقوام و طوایف تحت‌الشعاع انتخابات ریاست‌جمهوری است و متاسفانه توجه کمتری به تدوین برنامه برای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا شده است.
در همین راستا و با توجه به اهمیت موضوع، تحریریه پایگاه خبری افق سیستان مصمم شد تا گوشه ای از فعالیت های رسانه ای خویش را به این مهم اختصاص دهد.
در همین راستا ابتدا به ساکن به سراغ غلامعلی بارانی نژاد یکی از کارشناسان تجربی سالهای گذشته شهرداری زابل رفتیم،وی از مدیران سابق شهرداری در زمان صدارت رسول گرگیچ شهردار موفق شهرستان زابل بوده و بیش از سی سال در سمت های مدیریتی شهرداری زابل فعالیت داشته است.
سعی کردیم گفتگوی اولیه مان با غلامعلی بارانی نژاد را به کلیت مباحث امور شهری و مشکلات شهرداری و شورای شهر اختصاص دهیم.
در همین راستا غلامعلی بارانی نژاد به خبرنگار ما گفت:امروزه بخش عمده ای ازسرمایه یک کشوربه پروژه های عمرانی وزیربنایی آن بستگی دارد و این می تواند برعوامل رشدواقتصادهرجامعه تاثیرگذارباشد.
غلامعلی بارانی شهرداری را بعنوان یک نهاد غیرانتفاعی که مسئولیت ارائه خدمات شهری به عموم را دارد معرفی نمود و افزود : مهمترین بخش فعالیتهای شهرداری در حوزه وچهارچوب پروژه های عمرانی است و اجرای روکش آسفالت،ایجادبوستان وفضای
سبز،احداث ابنیه های شهری وایجاد معابرو خیابان و فعالیتهای اینچنینی عموماً با هزینه های متفاوت و بعضاً زیادی اجرا میگردند که متاسفانه بازدهی نامناسب وراندمان پایین این پروژهها در برخی موارد بسیار چشمگیر بوده و گاهاً شاهد بوده ایم که شهرداریها در دوره های ۴ ساله مرتباً درحال دوباره کاری پروژههای اخیر خود بوده اند.
بارانی وجود معضلات و مشکلات پروژه های عمرانی در شهرداری ها را یکی از عوامل عقب ماندگی عمران و آبادانی شهرها توصیف کرد و افزود این عقب ماندگی ها میتواند بر حوزه های اجتماعی ،اقتصادی و فرهنگی نیز اثر سوء بگذارد.
غلامعلی بارانی نژاد عنوان داشت : توصیه بنده به آندسته از دغدغه مندان و دلسوزان جامعه که در پی رفع و ریشه یابی معضلات و مشکلات شهری هستند این ست که در وهله اول،عوامل مؤثر در عملکرد ضعیف پروژه های عمرانی شهر که باعث افزایش هزینه و زمان و کاهش کیفیت ساخت پروژه ها میشود را مورد شناسایی قرار داده و جهت تسریع و تسهیل در این امر می‌توانند از مطالعات و تجربیات گذشته افراد متخصص نهایت بهره را ببرند.
بارانی تأثیرگذاری تدوین یک نظام فنی و اجرایی مثمر ثمر در رفع عوامل و مشکلات پروژه های کلان شهری را یکی دیگر از گامهای اساسی این مسیر قلمداد کرد.
غلامعلی بارانی نژاد در ادامه عنوان داشت : با توجه به اینکه در شهر زابل کلکسیونی از مشکلات شهری را داریم نیاز است تا همه آحاد جامعه در جهت رفع و کاهش این مشکلات در کنار مسئولین خدمات شهری دست به دست هم دهند و با پذیرش مسئولیت هایی که در حیطه کاری و زندگی شان دارند سهم خویش را در بهبود فضا و زیبایی مبلمان شهری ایفا کنند .
بارانی اظهار داشت: در بعضی از کشورهای در حال توسعه ،برای انجام هر طرحی در شهر، ابتدا آن موضوع از طریق رسانه های گروهی به اطلاع عموم شهروندان می رسد سپس در فضاهایی که شهرداری و شوراهای محلی برای این موضوع در نظر می گیرند، آرا و نظرات مردم جمع آوری می گردد،پس از آن کارشناسان زبده به استنتاج این نظرات می پردازند و در نهایت موارد مثبت و موثر در طرح دخیل داده می شود.
بارانی نژاد در ادامه گفت: این نمونه موفق طرحی است که با نظر مردم و برای مردم تهیه می گردد که قطعا همکاری و همراهی مردم را هم در پی خواهد داشت.
غلامعلی بارانی عنوان نمود : تا زمانی که تصویر روشنی از آینده شهر در ذهن مسئولان وجود نداشته باشد، مسیر شهرسازی رو به بیراهه است و این باعث می شود که شهرسازی ما از جدول گذاری و آسفالت کردن خیابان ها فراتر نرود.
حال آنکه شهرسازی، امری پیچیده است که تمامی ارکان زندگی مردم یک شهر را در بر می گیرد.
بارانی افزود : مسئولان شهری باید به این موضوع توجه نمایند که نمای یک ساختمان، تنها مربوط به مالک و ساکنان آن ساختمان نیست بلکه تصویری است که بر روی عموم شهروندان تاثیر می گذارد. به گفته وی شهرداری می تواند با بهره بردن از کارشناسان زبده، جهت ساماندهی ساخت و ساز در شهر به تناسب هر قسمت از شهر و محله، شناسنامه هایی را برای ساختمان های در حال ساخت تهیه نماید و با اعمال نظارت صحیح و قانونی جهت لازم الاجرا بودن این طرح ها، بهبود سیمای شهر را رقم بزند. این امر به مرور اصلاح سیمای شهر را در پی خواهد داشت و نتایج مفیدی را در کارنامه شهر رقم خواهد زد.

ثبت دیدگاه

5 دیدگاه برای “شهر زابل کلکسیونی از مشکلات شهری /گفتگو با غلامعلی بارانی نژاد”
 1. گفتگوی خیلی خوبی بود افق جان،دست تون درد نکنه

  پاسخ
 2. این آقای غلامعلی بارانی نژاد همون آقایی نیست که با یکی از فاسدترین افراد شهر زابل ائتلاف بسته و بازیچه و مسخره دست اون شده؟
  وقتی این آقا صلاح خودش رو نمیتونه تشخیص بده و عروسک خیمه شب بازی یکی دیگه میشه چطور می‌تونه برای مردم یک شهر تو شورای شهر تصمیم درستی بگیره ؟
  تا جاییکه من متوجه شدم اون آقا ایشون رو تو مشت خودش گرفته و مثل یک عروسک آقای بارانی رو به این طرف و اون طرف میکشونه و تلاش داره تا آرای طایفه بارانی رو برای خودش جمع کنه،اون فردی فاسد و قدرت طلبه و وای به حال شهر و شورای شهری که چنین مهره ای به اونجا راه پیدا کنه،از شما رسانه ها درخواست داریم دست این افراد رو برای مردم رو کنید نه اینکه برید باهاشون مصاحبه انجام بدید و تبلیغشون رو کنید

  پاسخ
 3. جای تأسف داره افرادی که روزی روزگاری خودشون تو این سیستم مدیر بودن الان دوباره ادعای مدیریت دارن
  یکی نیست به اینا بگه اگه شهر زابل الان شده خرابه بخاطر وجود شما مدیران بی لیاقته،شما اگه میتونستید کاری انجام بدید همون زمان انجام میدادید ،برای خودتون جیباتون رو پر کردید و الان دوباره باز برگشتید و ادعای خدمت به مردم رو دارید که جیباتون رو پر کنید.

  پاسخ
 4. میگن آدمارو از روی دوستانشون میشه شناخت،دوست و رفیق گرمابه و گلستان غلامعلی بارانی کسی هست که اصلا سابقه خوبی نداره،شما اگه یک نفر رو پیدا کردی که ازون خوب تعریف کنه میتونی بعد به بارانی هم اعتماد کنی.ادم خیلی مغرور و پرفیسی هست که هنوز به شورا نرسیده فکر می‌کنه از دماغ فیل افتاده وای به روزی که رای بیاره بعد پدر این مردم رو درمیاره.شما هم باید مواظب باشی که به عنوان یک رسانه مردمی برای این افراد تبلیغ نکنی.اخرت خودتون رو درنظر بگیرید.ما به شما اعتماد داریم و لطفا از این اعتماد سواستفاده نکنید

  پاسخ
 5. خیلی خوب بود

  پاسخ
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.