پنج شنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۱ 4 ربيع أول 1444 Thursday, 29 September , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 828 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 92×
نقدی کوتاه بر عملکرد بسیار ضعیف روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان/ارتباط تنگاتنگ با اصحاب رسانه و استفاده از ظرفیت آنان از مهمترین وظایف روابط عمومی هاست
07 می 2022 - 20:42
شناسه : 4878
بازدید 1066
7
روابط عمومی وکیل مدافع سازمان در بیرون و مدعی العموم مردم در درون سازمان است و در همین راستا نقش روابط عمومی توامان سیاستگذاری در این مسیر است
ارسال توسط :
پ
پ

ارتباط تنگاتنگ با اصحاب رسانه و استفاده از ظرفیت آنان مهم ترین وظایف روابط عمومی است.

به گزارش‌ پایگاه خبری تحلیلی#افق_سیستان، روابط عمومی آینه تمام نمای دستگاه های اجرایی ست که سرعت، دقت و اشراف بر مسائل روز از مهم ترین ویژگیهای این واحد است.
روابط عمومی نقش بسیار مهمی در انعکاس عملکرد هر دستگاه اجرایی دارد و هر قدر این واحد وظیفه خود را بخوبی ایفا کند دستگاه اجرایی در پیشبرد برنامه های خویش قطعاً موفق است.

ارتباط تنگاتنگ با اصحاب رسانه و استفاده از ظرفیت آنان مهم ترین وظایف یک روابط عمومی قوی و دغدغه مند است که میبایست هر آینه در دستور کار مدیران و کارشناسان این حوزه قرار گیرد.
تمجید و انتقاد از یک دستگاه اجرایی باید برای مدیر هر روابط عمومی برابر باشد و هر انتقادی را نیز میبایست مثال فرصتی برای رفع نقاط ضعف دستگاه اجرایی متبوع خود بداند.
روابط عمومی باید واقعیت و دردهای مردم را به مدیران آن دستگاه منعکس کند و در مقابل نیز عملکرد دستگاه و خدمات مدیران را بطور صریح و شفاف به اطلاع مردم برساند.
اگر انسان به دنبال مسئولیت به عنوان یک امانت است باید به روابط عمومی اهمیت دهد.
در حال حاضر شرایط استان شرایط خاص و حساسی ست و شفافیت اخبار و اطلاعات بسیار ضرورت دارد و اگر دستاوردهای نظام و دستگاه ها بموقع اطلاع رسانی نشود ممکن است مردم تحریف شده آن را دریافت کنند.
فلسفه وجودی روابط عمومی هر دستگاه اجرایی، در حوزه آگاهی بخشی و مطالبه گری برای خواسته های به حق و مشروع مردم و اطلاع رسانی صحیح و دقیق عملکرد دولت به مردم است.
روابط عمومی ها رابط بین مسئولان و مردم هستند و هر قدر این ارتباط تنگاتنگ،صمیمانه و مستمر باشد به طور قطع روابط عمومی نقش خوب و محوری خود را به خوبی هرچه تمامتر ایفا خواهد کرد.

علی ایحال باید صادقانه تلاش کنیم که دستاوردهای دولت و نظام را بدون کم و کاست به مردم انتقال دهیم و اگر این مهم به خوبی انجام شود مردم بهترین قضاوت را درباره عملکرد دولت و نظام خواهند داشت.
واحد روابط عمومی علاوه بر انعکاس خدمات دولت باید خواسته ها و مطالبات مردم را نیز انعکاس دهد،در همین راستا روابط عمومی استانداری نیز ضمن اینکه نقش سخنگوی دولت در استان را به عهده دارد، باید دیدگاه های مردم را به دولت نیز انتقال دهد.
متاسفانه در مدیریت جدید این واحد در استانداری سیستان و بلوچستان تا بدین لحظه کمترین و کوچکترین توجهی به عناوین و مبانی که نام بردیم نشده است،همچنین حداقل ترین اقدامی نیز از سوی این مجموعه جهت برقراری ارتباط با اصحاب رسانه و فعالین رسانه ای و اجتماعی اتخاذ نگردیده است،فارغ از این موضوع نیز اگر فعالیتها و اقدامات مجموعه روابط عمومی استانداری را در مدت کوتاه اخیر بصورت جسته گریخته بررسی و رصد کنیم درخواهیم یافت که مدیریت این واحد حتی در امر اطلاع رسانی هم به شدت منفعل و ضعیف ظاهر شده است که نحوه درج،نشر و کتابت اخبار انتصابات در استان را که در همین چند وقت اخیر به صورت بسیار مبتدیانه رسانه ای شد را میتوان نمونه بارز ضعف تیم روابط عمومی استانداری عنوان و بیان کرد.

در پایان خاطرنشان میکنیم که روابط عمومی وکیل مدافع سازمان در بیرون و مدعی العموم مردم در درون سازمان است و در همین راستا نقش روابط عمومی توامان سیاستگذاری در این مسیر است.

رسانه افق سیستان امید آن دارد که مجموعه تیم دغدغه مند استانداری سیستان و بلوچستان خاصه مدیریت روابط عمومی استانداری ضمن پذیرش انتقاداتی که در جهت آسیب شناسی رسانه ای از سوی تحریریه این پایگاه خبری مطرح شد با قید فوریت در راستای رفع معایب مطروحه و افزایش سواد رسانه ای مدیران خویش،بیش از پیش همت کنند و با استفاده و بهره برداری از یکایک ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه ای که هر آینه از سوی خاص و عام در فضای مجازی و حقیقی به منصه ظهور می‌رسد رسالت حقیقی خویش را نیز به خوبی هرچه تمام‌تر به منصه ظهور برسانند تا به امید و فضل خدا تحقق یکایک مطالبات مردمی و کسب رضایت حداکثری عموم جامعه را در سایه سار خدمات صادقانه سایر ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شاهد باشیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.