جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ 15 محرم 1444 Friday, 12 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 797 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 91×
این عذرخواهی قابل تقدیر است! سرزنش نکنید/یادداشتی به قلم حامد معلم بندانی
27 ژوئن 2022 - 0:42
شناسه : 5174
بازدید 343
6
عذرخواهی قابل تقدیر در پی حادثه غمبار کشته شدن کولبر هیرمندی سرپرست فرمانداری شهرستان هیرمند در اقدامی شجاعانه و قابل تقدیر،بیانیه ای قابل تأمل صادر کرد.
ارسال توسط :
پ
پ

عذرخواهی قابل تقدیر

این عذرخواهی قابل تقدیر است!
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی افق سیستان،در پی حادثه غمبار کشته شدن کولبر هیرمندی سرپرست فرمانداری شهرستان هیرمند در اقدامی شجاعانه و قابل تقدیر،بیانیه ای قابل تأمل صادر کرد.
در بیانیه فوق ،میثم برازنده سرپرست فرمانداری شهرستان هیرمند با پذیرش اشتباه و عذرخواهی،خبر از پیگیری همه جانبه همه زوایای این حادثه غمبار داد.
حال فارغ از پرداختن به سایر زوایای این اتفاق و حادثه غمبار ،پذیرش خطا و عذرخواهی مدیری در تراز فرماندار شهرستان هیرمند، اتفاقی نادر است و میبایست آنرا به فال نیک گرفت و قدردانش بود.

پذیرش خطا و عذرخواهی ناشی از روحیه جوانمردی و اصالت خانوادگی و سیادت افراد بوده و در این موضوع و تا بدین لحظه میثم برازنده سرپرست فرمانداری شهرستان هیرمند اثبات نموده که از این صفات برخوردار است و در راه دفاع از تمامیت حقوق عامه از زیر بار مسئولیتی که بر دوش داشته و دارد به هیچ وجه شانه خالی نمیکند.

علیهذا ترویج فرهنگ پذیرش مسئولیت در مقابل سخنان و اقدامات مسئولان در هر مرتبه ای را که نمونه ای از آن توسط فرماندار شهرستان هیرمند به منصه ظهور رسید و به افکار عمومی نشان داده شد، از مختصات و ویژگی های مردم سالاری دینی ست که متاسفانه سالهاست جای خالی آن در بطن و متن جامعه و عصر حاضر احساس میشود.

علی ایحال نیاز است تا جملگی مسئولان با الگوگیری از این شیوه رفتاری مبتنی بر مبانی دینی، همیشه ایام و در تمام لحظات، خود را در مقابل عموم مردم پاسخگو و صاحب مسئولیت بدانند.

بدیهی ست که پذیرش خطای انسانی و عذرخواهی از کسانی که حقی از آنان ضایع شده جزو ابتدایی ترین مبانی اسلامی و انسانی محسوب می شود که فرماندار شهرستان هیرمند به شایستگی این عمل انسانی را به جا آورده و خود را در مقام پاسخگویی قرار داده است.

براستی این اقدام شایسته از ویژگی های نظام مردم سالاری دینی در کشور اسلامی به شمار می آید و می تواند الگوی رفتاری مناسبی برای تمامی مدیران در تمامی رده های مسئولیت باشد.

در پایان میبایست خاطرنشان کنم نگارنده برخود فرض میداند به نمایندگی و در کنار آندسته از شهروندانی که این اقدام فرماندار شهرستان هیرمند را قابل تقدیر میدانند از این عمل شایسته و متواضعانه قدردانی نموده و برای ایشان و مجموعه تحت امر وی،از صدر تا ذیل توفیقات روزافزون از درگاه ایزد منان مسألت نمائیم و امیدواریم دیگر بار چنین حوادث غمبار و حزن انگیزی را در هیچ جای این دیار کهن شاهد نباشیم و هیچ خانواده ای را اینچنین داغدار نبینیم.

خدای تبارک و تعالی به صاحبان این غم بزرگ صبری عظیم عنایت کند و روح آن عزیز سفرکرده را نیز با بهترینهای امت رسول الله محشور گرداند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.