سه شنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۱ 6 جماد أول 1444 Tuesday, 29 November , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 830 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 92×
29 آگوست 2022 - 17:58
شناسه : 5285
بازدید 1376
8
قابل توجه همه دغدغه مندان ایران عزیز و دلسوزان سیستان محروم

🛑مدارا با کذابان کابلی کافیست! ⭕ یادداشتی به قلم حامد معلم بندانی ⭕ قطعاً گزافه نیست اگر بگوئیم دیگر احدی نیست که از خلف وعده افغانستان و بستن آب بر تن و لبان خشکیده و ترک خورده تالاب بین المللی هامون بی اطلاع باشد. ♦️ علیهذا اگر خالی از سکنه شدن منطقه مرزی ایران و […]

ارسال توسط :
پ
پ

🛑مدارا با کذابان کابلی کافیست!

⭕ یادداشتی به قلم حامد معلم بندانی

⭕ قطعاً گزافه نیست اگر بگوئیم دیگر احدی نیست که از خلف وعده افغانستان و بستن آب بر تن و لبان خشکیده و ترک خورده تالاب بین المللی هامون بی اطلاع باشد.

♦️ علیهذا اگر خالی از سکنه شدن منطقه مرزی ایران و افغانستان در سیستان و تغییر بافت جمعیتی و هزاران آسیب بیشمار دیگر را که در منطقه به سبب عدم حصول و وصول آب پدیدار شده و رفته رفته بر شدتش افزوده میگردد را ندیده و نشنیده بگیریم دیگر انفعال و انتظار‌ در برابر وعده های دروغینِ دولتِ دست نشانده و موقت افغانستان به صلاح نیست و این سکون،چیزی جز خدشه دار کردن اقتدار ایران و ایرانیان را در افکار جهانیان در پی نخواهد داشت!

♦️ عموم مردم استان سیستان و بلوچستان و اکثریت قریب به اتفاق شهروندان سیستانی از یکایک مسئولین امر اعم از ریاست محترم جمهور، وزیر امور خارجه ،وزیر نیرو،استاندار سیستان و بلوچستان ،فرمانداران مناطق پنج گانه سیستان ،مجمع نمایندگان استان خاصه نمایندگان سیستانی و البته ائمه جمعه محترم منطقه که الحق و والانصاف مدتیست گوی مطالبه را از مطالبه گران و فعالان رسانه ای ربوده اند خواستارند تا هرچه سریعتر پایان این دیپلماسی بی سرانجام و گفتگوهای بی نتیجه را علناً و با صراحت کلام و وضوح رفتارشان اعلام کنند و دیگر نگذارند تا کذابانِ یزید صفتِ دست نشانده ای که پرواضح، حکومت دولت افغانستان را به طور موقت و برای چند صباحی به یغما برده و در دست گرفته و مردمان جنگ زده افغانستان را نیز در خاک و منزلگاهشان به اسارت گرفته اند، دولتمردان جمهوری اسلامی ایران و مردمان مسلمان و مهمان نواز ایران عزیز و سیستان ورجاوند را که سالیان سال با جان و دل، پذیرای میلیون ها تبعه و مهاجر افغانستانی بوده و هستند را اینگونه به بازی بگیرند!

♦️ افکار عمومی در ایران مشتاقانه چشم انتظار بکارگیری ابزارها و گزینه های دیگر دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر حکومت یزیدیان زمانست و تجربه اثبات کرده که این مسلمان نماهای یزید سیرت همچون اربابان دست نشانده شان قابل اعتماد نیستند و نه تنها از زبان دیپلماسی چیزی نمی‌دانند بلکه تنها ابزارِ فهم و درکشان زبان زورست و فشار!

♦️ لذا قطعاً اگر دولت مردمی آیت الله سید ابراهیم رئیسی،مدارا و تغییر رفتار و رویه فوق با دولت موقت افغانستان را که ظاهراً برای اذهان و افکار خام این حکومت سرپرستی موقت، سوءتفاهمی حاد را در پی داشته،به جد و با قید فوریت در دستور کار خویش قرار دهند، به امید خدا به طرفه العینی نتایجی چشمگیر و مطلوب را برای ایران عزیز و سیستان اصیل به ارمغان خواهند آورد.

✍🏻 یادداشتی به قلم حامد معلم بندانی سردبیر پایگاه خبری تحلیلی افق سیستان

 

 

 

ثبت دیدگاه

یک پاسخ برای “مدارا با کذّابان کابلی کافیست! سَقّای دشت سیستان کیست؟/یادداشتی به قلم حامد معلم بندانی”
  1. باید باهر قیمتی شده درهمین دوران نه زمان دیگر دقیقا درهمین مقطع حکومت طالبان حقابه رو دریافت کنیم والا طولی نخواهد کشید که حکومت اینها به آخر می‌رسد وباعمکرد این فاسدان مجدد استکبار در افغانستان حضور پیدا می‌کند و آنموقع به هیچ عنوان به استناد همین سنوات حکومت طالبان به مااب نخواهند داد

    پاسخ
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.