چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰ 14 ذو القعدة 1442 Wednesday, 23 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 576 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 2 تعداد دیدگاهها : 79×
فرماندار هیرمند: از تمامی ظرفیت و امکانات این شهرستان برای توسعه پردیس دانشگاه آزاد اسلامی زابل استفاده خواهیم کرد
08 جولای 2020 - 11:20
شناسه : 904
بازدید 204
0

دانشگاه ها به عنوان مولفه توسعه علمی و فرهنگی در جوامع پیشرفته، در تصمیم سازی ها و ترسیم نقشه ی راه آینده به سازمان های اجرایی کمک می کنند، و همواره توسط مسئولین اجرایی مورد مشورت قرار می گیرند.به گزارش افق سیستان؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی زابل و هیئت همراه با فرماندار […]

ارسال توسط :
پ
پ

دانشگاه ها به عنوان مولفه توسعه علمی و فرهنگی در جوامع پیشرفته، در تصمیم سازی ها و ترسیم نقشه ی راه آینده به سازمان های اجرایی کمک می کنند، و همواره توسط مسئولین اجرایی مورد مشورت قرار می گیرند.
به گزارش افق سیستان؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی زابل و هیئت همراه با فرماندار شهرستان هیرمند دیدار و از ساختمان در حال احداث پردیس هیرمند واحد بین المللی زابل که در آینده ی نزدیک توسط فرمانداری تکمیل و به دانشگاه این واحد دانشگاهی تحویل خواهد شد، بازدید کردند.


در این دیدار، فرماندار هیرمند توسعه ی زیرساخت های علمی و فرهنگی را موتور پیشرفت و تعالی یک جامعه دانست و گفت: دانشگاه ها به عنوان مولفه توسعه علمی و فرهنگی در جوامع پیشرفته، در تصمیم سازی ها و ترسیم نقشه ی راه آینده به دولت مردان کمک می کنند و همواره مورد مشورت قرار می گیرند.
مهدی سرحدی با اشاره به همجواری شهرستان هیرمند با کشور افغانستان بیان کرد: مرز برای این شهرستان یک فرصت است که از این فرصت باید نهایت استفاده را کرد. کشور افغانستان اشتراکات بسیاری در زمینه های فرهنگی، تاریخی و دینی با ما دارد که می تواند در تعاملات ما با این کشور بسیار موثر باشد.
سرحدی تصریح کرد: فرمانداری هیرمند از تمامی ظرفیت های این شهرستان برای توسعه و پیشرفت یک مرکز دانشگاهی توسط دانشگاه آزاد اسلامی در این شهرستان استفاده خواهد کرد تا در آینده بتوانیم از طریق پذیرش دانشجوی از کشور افغانستان تعاملات این شهرستان با کشور افغانستان را بالاتر ببریم.
فرماندار هیرمند، از آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد تاثیر گذار در رشد فرهنگی عنوان کرد و افزود: حرکت مراکز آموزشی به سمت حرفه آموزی و بالا بردن مهارت های شغلی از ضروریت های امروز کشور است. دانشگاه آزاد اسلامی و مدارس سما در این زمینه پیشرو هستند و کار ارزشمند این مجموعه در زمینه ی پرورش یک نیروی کار متعهد و متخصص از دبستان تا فراغت از تحصیل در دانشگاه قابل تقدیر است.
وی خواستار تاسیس مدارس سما توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی زابل شد و اظهار کرد: مسئول آموزش و پرورش این شهرستان نهایت همکاری و همراهی در این زمینه با دانشگاه خواهند داشت و با توجه به جمعیت دانش آموزی و نرخ خوب جمعیتی در این شهرستان آینده ی خوبی برای این مدارس متصور هستیم.
در این دیدار دکتر حبیب الله جوان، ضمن تشکر و قدردانی از فرمانداری و مجموعه ی ادارات این شهرستان برای همکاری در راه اندازی پردیس هیرمند گفت: اهتمام مسئولین برای حفظ و ارتقاء جایگاه مراکز دانشگاهی و علمی و استفاده از توان و ظرفیت دانشگاه ها در توسعه ی جوامع، می تواند در آینده دستاورد های بسیاری داشته باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی زابل گفت: پذیرش دانشجوی غیر ایرانی از کشور افغانستان در دستور کار این واحد بین المللی قرار داردو که امیدواریم با تحقق آن شاهد توسعه روابط بین دوکشور و استان های هم مرز آنها باشیم.
جوان گفت: بالا بردن کیفیت آموزش در سایه ی استاندارد سازی فضا ها و تجهیزات آموزشی در تراز یک واحد بین المللی، جذب دانشجو را از کشورهای همسایه تسهیل خواهد کرد. با تلاش، همکاری و هم افزایی مسئولین شهرستان ها با مراکز آموزشی رسیدن به این استاندارها دور از دسترس نخواهد بود. ما امیدواریم در آینده ی نزدیک شاهد اتفاق بزرگ جذب دانشجوی افغانی در پردیس هیرمند و واحد زابل نیز باشیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.