سه شنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۱ 6 جماد أول 1444 Tuesday, 29 November , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 830 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 92×
عدم پاسخگویی نماینده سیستان به افق سیستان
25 آگوست 2021 - 6:58
شناسه : 3750
بازدید 1458
5
امروزه لزوم پاسخگویی مسئولان به افکار عمومی بر کسی پوشیده نیست و در این میان رسانه های گروهی و مجازی در عصر ارتباطات به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مدیران و مسئولان نقش بسزایی را ایفا می کنند
ارسال توسط :
پ
پ

امروزه لزوم پاسخگویی مسئولان به افکار عمومی بر کسی پوشیده نیست و در این میان رسانه های گروهی و مجازی در عصر ارتباطات به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مدیران و مسئولان نقش بسزایی را ایفا می کنند که باید مدیران و مسئولان علاوه بر اهمیت ویژه به مقوله خبر، همکاری و تعامل را با رسانه ها برای انعکاس و حل مشکلات داشته باشند.

متاسفانه برخی از مسئولان محلی،استانی و کشوری پاسخگوی برخی مراجعات مردمی به ویژه طرح موضوعات مختلف از سوی رسانه ها نیستند که عدم پاسخگویی حبیب الله دهمرده به عنوان نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی یکی از آن موارد است.

چندی پیش با اعلام خبر نادرست کاهش پنجاه درصدی تعرفه برق که رسانه های حامی حبیب الله دهمرده آنرا منتشر نمودند، تحریریه افق سیستان جهت شفاف سازی و اطلاع از صحت و سقم موضوع با منابع متعددی ارتباط گرفت که یکی از آنها خود حبیب الله دهمرده نماینده پیشنهاد دهنده طرحِ موسوم به کاهش تعرفه حق بیمه مشترکین برق بود.

انتقاد خبرنگار ما از عدم شفاف سازی و اطلاع رسانی درست نماینده مردم سیستان سبب شد که آن مصاحبه و گفتگو اولین و آخرین مصاحبه افق سیستان با حبیب الله دهمرده تا بدین لحظه نام گیرد.

علی ایحال آنچه که واضح و مبرهن جلوه میکند پاسخگویی نماینده سیستان تنها برای حامیان و رسانه های خنثی ساخته و پرداخته و برنامه ریزی می‌شود و گویا ایشان برای منتقدین خود در این زمینه هیچ حقی را قائل نبوده و نیست.

انتظار داریم مسئولان محلی و استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بدون مبالغه و با صداقت و حفظ امانت و دور از گزینشی کردن خبرنگاران و رسانه ها پاسخگوی مطالبات و خواسته های مردم باشند و گزارش عملکرد خود را هر آینه و بعد از تقدیم درخواست رسانه ها به اطلاع آنان برسانند.

اگرچه در همین راستا نیز مسئولان زیادی را می شناسیم که حتی وقت استراحت خود را نیز صرف رسیدگی به مشکلات مردم و پاسخگویی به اصحاب رسانه می کنند اما متاسفانه حبیب الله دهمرده نماینده خدوم ادوار سیستان که زحمات زیادی را هم جهت تحقق مطالبات مردمی متحمل میشود حداقل در برابر رسانه ما جزو این دسته نبوده و نیست.

القصه اصحاب رسانه نماینده افکار عمومی و پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند و از این رو مسئولان میبایست همکاری لازم را با اصحاب رسانه داشته باشند تا بدین وسیله به رسالتی که بر عهده آنان گذاشته شده است، پاسخ دهند.

تعهدی که مسئولان نسبت به شهروندان در راستای پاسخگویی دارند گامی به سوی اخلاق مداری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و در وجود مبارکشان نهادینه گردد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.