پنج شنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۱ 4 ربيع أول 1444 Thursday, 29 September , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 828 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 92×
نمایش اقتدار اطلاعاتی و اقتدار ملی یکی از عرصه های عملکردی وزارت اطلاعات
19 مارس 2022 - 22:28
شناسه : 4393
بازدید 1741
12
مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان ضمن تبریک پیشاپیش سال نو و فرارسیدن سالروز ولادت حضرت بقیه الاعظم (رواحنافداه) و هفته بزرگداشت سربازان گمنان امام زمان (عج)، وزارت اطلاعات را چشم بینای نظام و فارغ از گرایشات گروهی و جناحی دانست که بر پایه《شرع مقدس اسلام، قانون و اخلاق اسلامی و حرفه ای》جز تأمین امنیت مردم و سربلندی نظام به چیزی دیگری نمی‌اندیشند.
ارسال توسط :
پ
پ

مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان گفت: امنیت و آرامش جامعه تنها با همراهی تنگاتنگ مردم با دستگاه اطلاعاتی محقق شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی #افق_سیستان، مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان ضمن تبریک پیشاپیش سال نو و فرارسیدن سالروز ولادت حضرت بقیه الاعظم (رواحنافداه) و هفته بزرگداشت سربازان گمنان امام زمان (عج)، وزارت اطلاعات را چشم بینای نظام و فارغ از گرایشات گروهی و جناحی دانست که بر پایه《شرع مقدس اسلام، قانون و اخلاق اسلامی و حرفه ای》جز تأمین امنیت مردم و سربلندی نظام به چیزی دیگری نمی‌اندیشند.

وی با تاکید بر اینکه وزارت اطلاعات از کارکنانی متدین، مذهبی، ولایتی و متخصص برخوردار است، افزود: این کارکنان مفتخر به عنوان سرباز گمنام امام زمان (عج) و مجاهدت‌های خاموش از سوی حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب (حفظه‌الله) شده وجه تمایز سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با سرویس‌های اطلاعاتی ابر قدرت‌های جهان، ولایتمداری، حرکت در چارچوب اوامر ولی امر مسلمین جهان و مردمی بودن است.

وی تصریح کرد: به علت برخورداری از این ویژگی ممتاز، کم هزینه ترین سازمان اطلاعاتی جهان بوده چرا که در یک سازمان مردمی، تولید امنیت برای مردم است نه بر مردم و می کوشد تا برای اقشار مختلف مردمی در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی امنیت فراهم کند.

مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان ادامه داد: وزارت اطلاعات در پرتو آموزه‌های انقلاب اسلامی و سیره امامین انقلاب، ایمان ناگسستنی اسلام ناب محمدی (ص) را منشأ قدرت آفرین و اصیل‌ترین عنصر در سازمان خویش می‌داند و اخلاص و فداکاری نیروها و اعتقاد این مجموعه به آموزه‌های انسانی، دینی باعث شده تا دستگاه اطلاعاتی ایران به یکی از مقتدرترین و کار آمدترین سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی جهان تبدیل شود.

وی نیروی انسانی وزارت اطلاعات را مجموعه‌ای از کار آمدترین افراد و عصاره دلسوزان جامعه برشمرد و خاطر نشان کرد: این افراد علاوه بر داشتن توان و تجربه بسیار مفید فنی و تخصصی، با راهکارهای علمی به جای پرداختن به معلول‌ها، توجه به علت‌ها را در اولویت کاری قرار می‌دهند و در طول چهار دهه گذشته، اگر چه وزارت اطلاعات در مقایسه با بسیاری از سرویس‌های اطلاعاتی امنیتی دنیا بسیار جوان و نوپا و بدون وابستگی به سایرکشورها بوده، فرزندان برومند و متخصص ملت در وزارت اطلاعات، دستاوردهای بسیار مهمی در حوزه‌های مختلف تکنولوژیکی به دست آورده اند که نه تنها در رابطه باسخت افزارها و نرم افزارهای مورد نیاز به خودکفایی رسیده ایم، بلکه در بسیاری از موارد پیشتاز و دارای فناوری‌های منحصر به فردی هستیم که همراه صنایع دفاعی و موشکی زمینه ساز امنیتی فراگیر در کشور شده است.

وی ادامه داد: این وزارتخانه یک نهاد حاکمیتی و وزارت اطلاعات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که ضمن احترام به همه سلایق و طبایع سیاسی موجود در جامعه، جریانی و جناحی فکر نمی‌کند و همواره استقلال و بی طرفی خود را حفظ کرده است.

وی افزود: مقابله با دشمنان نظام اسلامی و مردم، هدف سربازان گمنام و از مهمترین مأموریت‌های ذاتی وزارت اطلاعات تأمین امنیت مردم است و این مهم با اشراف بر گروهک‌ها، توطئه گران و کسانی که به دنبال برهم زدن امنیت کشور بوده با قصد تفرقه اندازی میان مردم و مسئولان و جدایی آنان از یکدیگر هستند، محقق می‌شود.

وی تصریح کرد: امنیت میوه شیرین و هدیه مدافعان وطن به مردم است و با نگاهی به وضعیت پیرامونی کشورهای می‌توان ادعا کرد، وزارت اطلاعات در کنار سایر سازمانها و نهادهای متولی امنیت، عملکرد مطلوبی در تأمین امنیت کشور داشته و بسیاری از تهدیدات امنیت ملی در ابعاد مختلف را خنثی کرده است.

مدیر کل اطلاعات سیستان و بلوچستان با اشاره به سالروز دستگیری عبدالمالک ریگی در سوم اسفند ماه ۱۳۸۸ اظهار داشت: ناکامی دشمنان قسم خورده نظام، اعم از آمریکای جهانخوار و هم پیمانان جهانی و منطقه‌ای اش را که در طول سالیان متمادی با حضور در کشورهای همسایه شرقی و با حمایت و تجهیز گروهک‌های تروریستی معاند و ضد انقلاب کوشیده اند با استفاده از ویژگی‌های قومی و مذهبی، این استان را به محل نزاع و اختلاف مبدل کنند، ثمره هوشیاری مردم متدین استان و همراهی و همکاری آنان با فرزندان خود در وزارت اطلاعات است.

وی گفت: به رغم سختی‌ها و مرارت‌های بسیار هیچ عاملی نمی‌تواند در عزم و اراده جوانان برومند شما در وزارت اطلاعات برای مقابله با دشمنان امنیت و خنثی سازی اقدامات جریانات تهدید کننده امنیت ملی خدشه‌ای وارد کند و فرزندان شما در این رابطه کارنامه موفقی داشته اند و نقش و عملکرد وزارت اطلاعات در تثبیت و تحکیم امنیت و اقتدار ملی بسیار تعیین کننده است.

وی عملکرد وزارت اطلاعات در مقابله با فساد اقتصادی را مهم و قابل توجه دانست و افزود: کشف باندهای مفاسد اقتصادی، پول شویی، تأثیرگذاری در ساماندهی اقتصاد و بازار کالا و نرخ ارز از اقدامات وزارت در این عرصه بوده است. مدیر کل اطلاعات سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین نقش وزارت اطلاعات در شناسایی مشکلات و مسائل مرتبط با زندگی روزمره مردم، مشکلات سازمانها و دستگاه‌های خدمت‌رسان، ارائه اخبار و راهکارهای اجرایی به دستگاه‌های ذی ربط، مهم و تأثیر گذار است و شناسایی مشکلات اساسی مردم و گزارش آن به وزرا، رئیس جمهور و سایر دستگاه‌های مسئول به طور مستمر در دستور کار وزارت اطلاعات قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه نمایش اقتدار اطلاعاتی و اقتدار ملی یکی دیگر از عرصه‌های عملکردی وزارت اطلاعات است، خاطر نشان کرد: به نحوی که در عرصه داخلی، وزارت اطلاعات اشراف کاملی بر تحرکات سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی دنیا داشته و نفوذ و ضربه به شبکه‌ها و سیستم‌های امنیتی دشمنان و سرویس‌های آنان از اقدامات افتخار آفرین وزارت اطلاعات بوده و می‌توان گفت امروز قدرت اطلاعاتی ایران در سطح بسیار بالایی قرار دارد و توانمندی این ارگان در کشف و خنثی سازی توطئه سرویس‌های اطلاعاتی بزرگ دنیا همچون CIA و موساد به اثبات رسیده است.

مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان تصریح کرد: علاوه بر این وزارت اطلاعات آموزش مردم و آگاهی بخشی به اقشار مختلف در مورد مسائل امنیتی و عوامل ناامن کننده را اقدامی مؤثر و پیشگیری کننده دانسته و با دیدارهای حضوری با ارائه بسته‌های آموزشی متناسب با نیاز اقشار مختلف جامعه، توسعه دایره آگاهی اقشار مختلف جامعه بویژه علما، روحانیون، دانشگاهیان، نخبگان و بزرگان طوایف را هدف گذاری کرده است.

وی در پایان تاکیدکرد: امنیت و آرامش جامعه تنها با همراهی تنگاتنگ مردم با دستگاه اطلاعاتی محقق شده و بر این اساس ستاد خبری اطلاعات استان ۱۱۳ پذیرای این همکاری و همراهی خواهد بود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.