شنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۱ 10 جماد أول 1444 Saturday, 3 December , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 830 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 92×
قابل توجه عموم مردم استان س و ب : اتباع غیرمجاز را بکارگیری نکنید
28 مارس 2022 - 16:22
شناسه : 4455
بازدید 455
5
با توجه به هجوم جمع کثیری از مهاجران افغانستانی به کشور و استان سیستان و بلوچستان خاصه منطقه سیستان نیازست تا عموم مردم استان در رابطه با بکارگیری اتباع مجاز و غیرمجاز شروط احتیاط را رعایت نمایند.
ارسال توسط :
پ
پ

#مهم

⭕با توجه به هجوم جمع کثیری از مهاجران افغانستانی به کشور و استان سیستان و بلوچستان خاصه منطقه سیستان نیازست تا عموم مردم استان در رابطه با بکارگیری اتباع مجاز و غیرمجاز شروط احتیاط را رعایت نمایند.

📌حدود ۷ میلیون ریال جریمه روزانه بکارگیری اتباع غیرمجاز در سال ۱۴۰۱

♦️به گزارش پایگاه خبری تحلیلی#افق_سیستان ،حامد آرامش،سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از تعیین میزان جریمه بکارگماردن اتباع خارجی غیرمجاز در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: بر اساس بند ج ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از درآمدهای دولت، هر کارفرمایی که از نیروی کار خارجی غیرمجاز استفاده و یا در مشاغلی به جز شغل تعیین شده در پروانه کار اقدام کند، به ۵ برابر حداقل دستمزد برای هر روز اشتغال جریمه می شود.

♦️ با توجه به مصوبه شورای عالی کار که حداقل دستمزد روزانه امسال را ۱,۳۹۳,۲۵۰ ریال تعیین کرده، مبلغ جریمه بابت هر روز اشتغال غیر مجاز اتباع خارجی معادل ۶,۹۶۶,۲۵۰ خواهد بود.

حامد آرامش در ادامه اظهارداشت: با توجه به مصوبه شورای عالی کار که حداقل دستمزد روزانه امسال را یک میلیون و سیصد و نود و سه هزار و دویست و پنجاه ریال تعیین کرده است، مبلغ جریمه بابت هر روز اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی به میزان پنج برابر حداقل دستمزد روزانه خواهد بود.
وی تاکید کرد: این میزان جریمه در صورت تکرار تخلف، ۲ برابر خواهد شد و همچنین در صورت استنکاف از پرداخت این جریمه، کارفرما مطابق با ماده ۱۸۱ قانون کار به محاکم قضایی معرفی می‌شود.
سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان افزود: در سال ۱۴۰۰ حدود یک‌هزار و ۳۶۳ مورد بازرسی توسط بازرسان کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در راستای شناسایی و برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی انجام شده است.
وی گفت: پیرو این بازرسی‌ها، ۶۰۶ تبعه غیرمجاز شناسایی و ۸۰ کارفرما هم که از این افراد به عنوان نیروی کار بهره می بردند به مراجع قضایی معرفی شدند.
آرامش اظهارداشت: با توجه به اینکه بعد از شناسایی اشتغال غیرمجاز اتباع بیگانه در استان، در مرحله نخست رویکرد این مجموعه جایگزینی نیروی کار ایرانی است، در این مدت ۱۴۰ نیروی کار ایرانی جایگزین نیروی کار غیرمجاز بیگانه شدند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.